x
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Dostawa za 0zł dla wybranych produktów marek Panawit, Biotic Biome, Nature Pharm 🚚🍃⛅️ Sprawdź! 👆
2020-12-14
Kosmetologia

Zabiegi bankietowe – co to takiego?

Spis treści

Zabiegi kosmetologiczne często są utożsamiane z zabiegami, których efekty widać dopiero po jakimś czasie od wykonania całej serii. Generalnie taki sposób postępowania jest najlepszy – po kilku turach zabiegowych efekty utrwalają się i są widoczne przez dłuższy czas. Co jednak zrobić w sytuacji, w której rezultaty muszą być widoczne „na już”? Współczesna kosmetologia znalazła rozwiązanie tego problemu – są nim zabiegi bankietowe na twarz i ciało. Jakie są założenia ich wykonywania? Mają one dawać natychmiastowy efekt, utrzymujący się przez kilkanaście godzin. Zabiegi bankietowe skierowane są więc do tych osób, które chcą „zabłysnąć” podczas wielkiego wyjścia – firmowej imprezy wigilijnej, sylwestrowej domówki ze znajomymi, a nawet w trakcie... biznesowego spotkania. Innym określeniem, które również odnosi się do zabiegów bankietowych, jest „zabieg lunchowy”. Dlaczego? Na zachodzie wiele kobiet wykorzystuje bowiem porę lunchu, by poddać się zabiegowi kosmetycznemu z natychmiastowymi efektami. To naprawdę proste! 

Na czym polegają zabiegi bankietowe? 

Zabiegi bankietowe mogą mieć bardzo różny przebieg – wyglądają one każdorazowo inaczej i są dobierane w zależności od potrzeb skóry, a także w odniesieniu do efektów, jakie dana osoba chce uzyskać na swojej twarzy lub ciele. Mgr Zuzanna Walczak – kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem – opowiada w poniższym filmie, jak mogą wyglądać zabiegi kosmetyczne z natychmiastowym efektem. Odpowiada również na pytania, które nurtują osoby zastanawiające się nad poddaniem się tego typu procedurze:

  • do kogo są skierowane zabiegi bankietowe?
  • kto może skorzystać z zabiegu kosmetycznego z natychmiastowym efektem?
  • jakie substancje są wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegów bankietowych?
  • czym różni się zabieg bankietowy od codziennej, rzetelnej pielęgnacji twarzy i ciała?
  • jakich efektów można spodziewać się po przeprowadzeniu tego typu zabiegu kosmetycznego?  

Zabiegi bankietowe na twarz – jakich efektów można się spodziewać? 

Jeśli dana osoba zdecyduje się na wykonanie zabiegu kosmetologicznego o charakterze bankietowym, może spodziewać się całej gamy spektakularnych efektów. Przede wszystkim zabiegi bankietowe na twarz mają dogłębnie nawilżyć skórę – tak, aby była pełna zdrowego blasku. Oprócz tego w niektórych przypadkach stosuje się delikatne złuszczanie, a więc cera po procedurze jest bardzo mocno wygładzona (co z kolei sprawia, że makijaż trzyma się na niej doskonale). Dodatkowo zastosowanie preparatów z witaminą C czy delikatnymi kwasami maksymalnie rozświetla cerę, rozjaśnia cienie pod oczami i pomaga optycznie spłycić zmarszczki. Jeśli to właśnie Ty szykujesz się do ważnej imprezy bądź spotkania, zastanów się nad zabiegiem bankietowym – jesteśmy pewni, że pokochasz ten efekt i będziesz chciała do niego wracać!

Zdjęcie autora
Autor
mgr kosmetologii Zuzanna Walczak

Ukończyła Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Specjalizuje się w zabiegach z pogranicza kosmetologii i dermatologii, które stanowią największy wyzwanie dla kosmetologa. Jest zwolenniczką wielu technik zabiegowych. Chętnie łączy zabiegi kosmetologii estetycznej z możliwościami medycyny estetycznej, aby osiągnąć spektakularne efekty. Zajmuje się także makijażem permanentnym. Uważa, że kluczem do piękna jest holistyczne i indywidualne podejście do potrzeb Klienta, które pozwoli przygotować skuteczny plan dermo-kosmetologiczny. Bierze udział w licznych szkoleniach, kongresach medycznych oraz kosmetologicznych. Prywatnie fascynują ją kraje skandynawskie, szczególnie Norwegia oraz Islandia.

Podobne wpisy
Jak pozbyć się tłuszczu, który – nawet pomimo starań związanych z utrzymywaniem właściwej diety oraz...
CZYTAJ
Mezoterapia igłowa na twarz i ciało to zabieg, który od lat zyskuje coraz większą popularność...
CZYTAJ
Oczyszczanie twarzy kwasami (choć nie jest to jedyna rola tych substancji) najlepiej wykonywać jesienią i...
CZYTAJ
Certyfikaty i wyróżnienia